Cylinder Waterproof LED Black Modern Side Table Light
Are you looking for new and creative ways to decorate your lawn or garden without compromising too much space? We have a perfect solution for you. This amazing round outdoor floor lamp will give you the two-in-one advantage of beautiful light and a small mini side table to place things. You can utilize it for drinks and snacks or decorate it with flowers to make it look even more eye-catching.
-
Long-lasting: It is wear-resistant and won't rust easily. It will serve you for a long time.
-
Waterproof: You can use it normally in rain or snowy days. Harsh weather won't affect it.
-
Value for money: Your friends and loved ones will surely surely admire it.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Lawn Lights |
| Style: | Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, PC |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Color Rendering Index: | Ra>80 |
| Craft: | Sandblasting, Polishing |
| Power Source: | Hardwired or Solar |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 107 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Lawn, Garden, Yard, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 16'' Diameter x 11'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 13.22lb | |
| Size: 16'' Diameter x 18'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 17.63lb | |
| Size: 13'' Diameter x 28'' Height |
Original: $397.99
-70%$397.99
$119.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Are you looking for new and creative ways to decorate your lawn or garden without compromising too much space? We have a perfect solution for you. This amazing round outdoor floor lamp will give you the two-in-one advantage of beautiful light and a small mini side table to place things. You can utilize it for drinks and snacks or decorate it with flowers to make it look even more eye-catching.
-
Long-lasting: It is wear-resistant and won't rust easily. It will serve you for a long time.
-
Waterproof: You can use it normally in rain or snowy days. Harsh weather won't affect it.
-
Value for money: Your friends and loved ones will surely surely admire it.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Lawn Lights |
| Style: | Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, PC |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Color Rendering Index: | Ra>80 |
| Craft: | Sandblasting, Polishing |
| Power Source: | Hardwired or Solar |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 107 sq ft |
| Applicable Scene: | Outdoor, Lawn, Garden, Yard, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 16'' Diameter x 11'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 13.22lb | |
| Size: 16'' Diameter x 18'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 17.63lb | |
| Size: 13'' Diameter x 28'' Height |





