Portable Lanterns Shape Light Waterproof LED Modern Lawn Lamp
Now you want need to buy a separate light for every corner of your garden or lawn. Now you have these amazing beautiful portable lantern-shaped LED lights. They are portable and lightweight, so you can move them to the area you are planning to use the most. This also allows you to experience different locations to find out where the lights suit the most, unlike permanently installed lights which can't do anything about. These beautiful lights can light up your evenings and spark conversations.
-
Convenient design: The ergonomic handles make it easy for you to carry and move it
-
Strong build: Thanks to the high-quality material, this light is durable and long-lasting
-
Waterproof:You can leave it outdoors without worrying about rain or snow
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Lights |
| Style: | Rustic Modern, Retro, Nordic |
| Lamp Color: | Yellow |
| Material: | Plastic |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Power Supply: | Hardwired or Solar |
| Note: | There are 2 options--hardwired and solar for you to choose. |
| Applicable Scene: | Garden, Lawn, Park |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.7'' Diameter x 13.8'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 13.4'' Diameter x 25.6'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 17.7'' Diameter x 33.5'' Height |
Original: $315.99
-70%$315.99
$94.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Now you want need to buy a separate light for every corner of your garden or lawn. Now you have these amazing beautiful portable lantern-shaped LED lights. They are portable and lightweight, so you can move them to the area you are planning to use the most. This also allows you to experience different locations to find out where the lights suit the most, unlike permanently installed lights which can't do anything about. These beautiful lights can light up your evenings and spark conversations.
-
Convenient design: The ergonomic handles make it easy for you to carry and move it
-
Strong build: Thanks to the high-quality material, this light is durable and long-lasting
-
Waterproof:You can leave it outdoors without worrying about rain or snow
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Lights |
| Style: | Rustic Modern, Retro, Nordic |
| Lamp Color: | Yellow |
| Material: | Plastic |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Power Supply: | Hardwired or Solar |
| Note: | There are 2 options--hardwired and solar for you to choose. |
| Applicable Scene: | Garden, Lawn, Park |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.7'' Diameter x 13.8'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 13.4'' Diameter x 25.6'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 17.7'' Diameter x 33.5'' Height |





