
Victorian Style Fence Post Lights LED Garden Lamp Column Light Pillar Lam
ON/OFF
Remote
Solar
Dimmer
Timer
Are you looking for a decor item for your home's exterior that can never look outdated Then you need something timeless like this amazing Victorian-style fence post light. Such designs have proved over time that they can never go out of trend. It can add a royal vibe to your garden and boost your mood whenever you enter or leave your home. It looks like a beautiful ornament even when the light is turned off, and when it is on, it offers unmatched elegance. You will never get bored of looking at this masterpiece because it is a story of fine workmanship and creativity.
- High-quality material: The lamp wont get dull or lose its shine easily, it is made up of high-quality material
- Beautiful color: The beautiful neutral color of the light can perfectly complement any exterior decor or ambiance
- Value for money: This amazing light will be the best addition to your home's exterior decor accessories
DETAILS
| Product Name: | Fence Post Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black, Bronze |
| Material: | Die Cast Aluminum, Glass |
| Light Source: | Solar: LED Lamp Beads Hardwired: E27 LED Bulbs(Replaceable) |
| Voltage: | 110-220V |
| Solar Panel: | 2W 5.5V |
| Battery: | 2200mAh/3.7V |
| Power: | 12V - 220V |
| Control: | Light Control +Remote Control |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Waterproof: | IP55 |
| Applicable Scene: | Villa, Corridor, Garden, Yard, Fence, Other |
| Note: | The Bulb is Included |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 7.1'' Width x 7.1'' Depth x 15.7'' Height |
Original: $162.99
-70%$162.99
$48.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ON/OFF
Remote
Solar
Dimmer
Timer
Are you looking for a decor item for your home's exterior that can never look outdated Then you need something timeless like this amazing Victorian-style fence post light. Such designs have proved over time that they can never go out of trend. It can add a royal vibe to your garden and boost your mood whenever you enter or leave your home. It looks like a beautiful ornament even when the light is turned off, and when it is on, it offers unmatched elegance. You will never get bored of looking at this masterpiece because it is a story of fine workmanship and creativity.
- High-quality material: The lamp wont get dull or lose its shine easily, it is made up of high-quality material
- Beautiful color: The beautiful neutral color of the light can perfectly complement any exterior decor or ambiance
- Value for money: This amazing light will be the best addition to your home's exterior decor accessories
DETAILS
| Product Name: | Fence Post Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black, Bronze |
| Material: | Die Cast Aluminum, Glass |
| Light Source: | Solar: LED Lamp Beads Hardwired: E27 LED Bulbs(Replaceable) |
| Voltage: | 110-220V |
| Solar Panel: | 2W 5.5V |
| Battery: | 2200mAh/3.7V |
| Power: | 12V - 220V |
| Control: | Light Control +Remote Control |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Waterproof: | IP55 |
| Applicable Scene: | Villa, Corridor, Garden, Yard, Fence, Other |
| Note: | The Bulb is Included |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 7.1'' Width x 7.1'' Depth x 15.7'' Height |



