Outdoor Waterproof LED Black Modern Outdoor Fence Post Lights
Are you ready to convert your dream of having a well-decorated garden with an inviting space a reality We have something perfect for you. This amazing cube-shaped outdoor fence post pillar column lamp can bring a touch of minimalist luxury to your space. It will blend in with your exterior decor and look like a part of it. Its simplistic design makes it timeless, it can never go out of fashion. It will provide a yellowish warm white light that will look great on the nearby greenery.
-
Long-term usage: It features high-quality material so it can be relied on for a long time.
-
Waterproof: It won't be affected by rain, snow, or harsh weather conditions.
-
Convenient to install:Installing this amazing outdoor lamp does not require a lot of effort.
DETAILS
| Product Name: | Fence Post Lights |
| Style: | Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | Solar: LED Lamp Beads Hardwired: E27 LED Bulbs(Replaceable) |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110-220V |
| Power Supply: | Hardwired or Solar |
| Note: | There are 2 options--hardwired and solar for you to choose. |
| Battery: | 4000mAh |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Villa, Park, Garden |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 11.8'': | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 9.8'' Width x 9.8'' Depth x 11.8'' Height | |
| 19.7'': | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 9.8'' Width x 9.8'' Depth x 19.7'' Height |
Original: $245.99
-70%$245.99
$73.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Are you ready to convert your dream of having a well-decorated garden with an inviting space a reality We have something perfect for you. This amazing cube-shaped outdoor fence post pillar column lamp can bring a touch of minimalist luxury to your space. It will blend in with your exterior decor and look like a part of it. Its simplistic design makes it timeless, it can never go out of fashion. It will provide a yellowish warm white light that will look great on the nearby greenery.
-
Long-term usage: It features high-quality material so it can be relied on for a long time.
-
Waterproof: It won't be affected by rain, snow, or harsh weather conditions.
-
Convenient to install:Installing this amazing outdoor lamp does not require a lot of effort.
DETAILS
| Product Name: | Fence Post Lights |
| Style: | Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | Solar: LED Lamp Beads Hardwired: E27 LED Bulbs(Replaceable) |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110-220V |
| Power Supply: | Hardwired or Solar |
| Note: | There are 2 options--hardwired and solar for you to choose. |
| Battery: | 4000mAh |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Villa, Park, Garden |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 11.8'': | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 9.8'' Width x 9.8'' Depth x 11.8'' Height | |
| 19.7'': | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 9.8'' Width x 9.8'' Depth x 19.7'' Height |





