
Waterproof Vintage Horn Shape Outdoor LED Wall Lights
Elevate your outdoor oasis with the captivating Waterproof Vintage Farmhouse Horn Shape Outdoor LED Wall Lamp.
- Distinctive horn-shaped design in a choice of black or bronze
- Durable aluminum and acrylic construction, IP65 waterproof
- Long-lasting LED bulb with 50,000-hour lifespan
- Warm 3000K color temperature, 85 lm/W efficiency
- Illuminates up to 108 sq ft for entryways, gardens, and more
This striking wall sconce infuses your outdoor living space with rustic farmhouse charm. The unique horn shape casts a warm, inviting glow that enhances your curb appeal and creates a cozy ambiance. Crafted to withstand the elements, it's a low-maintenance lighting solution perfect for your front door, patio, or garden. Upgrade your outdoor oasis with the Waterproof Vintage Farmhouse Horn Shape Outdoor LED Wall Lamp.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Vintage, Minimalist |
| Lamp Color: | Black, Bronze |
| Lamp Shape: | Horn |
| Material: | Aluminum + Acrylic |
| Light Source: | E27 LED Bulbs(Replaceable) |
| Color Temperature: | Warm White(3000K) |
| Waterproof: | IP65 |
| Power Supply: | Hardwired |
| Power: | 6-10W |
| Lighting Efficiency(lm/w): | 85 |
| Color Rendering Index: | (Ra)>80 |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Working Temperature: | -15 - 55℃ |
| Voltage: | 110-220V |
| Illumination Area: | 32 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Hallway,Front Door, Courtyard, Garden, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Power: 6-10W | |
| Weight: 8.82lb | |
| Size: 16.93 " Lengthx16.93 ''Widthx18.9''Height |
Original: $165.99
-70%$165.99
$49.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your outdoor oasis with the captivating Waterproof Vintage Farmhouse Horn Shape Outdoor LED Wall Lamp.
- Distinctive horn-shaped design in a choice of black or bronze
- Durable aluminum and acrylic construction, IP65 waterproof
- Long-lasting LED bulb with 50,000-hour lifespan
- Warm 3000K color temperature, 85 lm/W efficiency
- Illuminates up to 108 sq ft for entryways, gardens, and more
This striking wall sconce infuses your outdoor living space with rustic farmhouse charm. The unique horn shape casts a warm, inviting glow that enhances your curb appeal and creates a cozy ambiance. Crafted to withstand the elements, it's a low-maintenance lighting solution perfect for your front door, patio, or garden. Upgrade your outdoor oasis with the Waterproof Vintage Farmhouse Horn Shape Outdoor LED Wall Lamp.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Vintage, Minimalist |
| Lamp Color: | Black, Bronze |
| Lamp Shape: | Horn |
| Material: | Aluminum + Acrylic |
| Light Source: | E27 LED Bulbs(Replaceable) |
| Color Temperature: | Warm White(3000K) |
| Waterproof: | IP65 |
| Power Supply: | Hardwired |
| Power: | 6-10W |
| Lighting Efficiency(lm/w): | 85 |
| Color Rendering Index: | (Ra)>80 |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Working Temperature: | -15 - 55℃ |
| Voltage: | 110-220V |
| Illumination Area: | 32 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Hallway,Front Door, Courtyard, Garden, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Power: 6-10W | |
| Weight: 8.82lb | |
| Size: 16.93 " Lengthx16.93 ''Widthx18.9''Height |











