Waterproof LED Up and Down Lights Solar Wall Lamp Wall Washer Lights
Enchant your outdoor space with these amazing outdoor waterproof LED up-and-down wall sconce lights. They create an amazing lighting shadow effect on the walls that is noticeable from a very long distance. Thanks to its bright, stable, and consistent light, the shadow looks perfect. With just one light, it will look as if you have decorated the entire wall. It can convert a simple wall into the most attractive and aesthetically pleasing element of your exterior. It is perfect for creating an inviting atmosphere on any occasion.
-
Waterproof: You dont need to worry about rain, snow, or harsh weather
-
Long-life: High-quality premium material ensures long life and durability
-
Eye-friendly:The warm and soft light will not disturb your eyes
DETAILS
| Product Name: | Solar Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS |
| Waterproof: | IP65 |
| Light Source: | LED |
| Power: | 4W, 5W, 6W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | Solar Power |
| Applicable Scene: | Garden, Balcony |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 1.76lb | |
| Size: 6.7'' Width x 4.3'' Height |
Original: $141.99
-70%$141.99
$42.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enchant your outdoor space with these amazing outdoor waterproof LED up-and-down wall sconce lights. They create an amazing lighting shadow effect on the walls that is noticeable from a very long distance. Thanks to its bright, stable, and consistent light, the shadow looks perfect. With just one light, it will look as if you have decorated the entire wall. It can convert a simple wall into the most attractive and aesthetically pleasing element of your exterior. It is perfect for creating an inviting atmosphere on any occasion.
-
Waterproof: You dont need to worry about rain, snow, or harsh weather
-
Long-life: High-quality premium material ensures long life and durability
-
Eye-friendly:The warm and soft light will not disturb your eyes
DETAILS
| Product Name: | Solar Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS |
| Waterproof: | IP65 |
| Light Source: | LED |
| Power: | 4W, 5W, 6W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | Solar Power |
| Applicable Scene: | Garden, Balcony |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 1.76lb | |
| Size: 6.7'' Width x 4.3'' Height |













