Geometric Rectangular LED Waterproof Black Outdoor Lighting Wall Sconce Lamp
Amp up the ambiance of your outdoor porch with this amazing geometric rectangular wall sconce. It will add a touch of uniqueness and creativity to your exterior decor and emit a premium vibe. Its minimalistic design makes it extremely versatile; it is perfect for aisle, garden, doorway, porch, patio, etc. The design is eye-catching enough to grab anyone's attention and intriguing enough to hold them back from turning their eyes away from it. It features smooth lines and a delicate texture that shows rigorous workmanship.
It can be a great way to show off your love for creativity and unique things to your friends and loved ones.
- Meticulous workmanships: The acrylic lampshade is bright and transparent, giving you a beautiful and uniform glow
- IP65 protection: The waterproof light can light up your ambiance even on rainy days. It also prevents dust from entering.
- High-quality material: It features strong and durable stainless steel and acrylic material that ensures long life.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Matte Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Voltage: | 110V |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Space: | 86 sq ft - 129 sq ft |
| Applicable Scene: | Villa, Yard, Garden, Outdoor, Gate |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 5.1'' Width x 5.5'' Depth x 13.8'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 4.41lb | |
| Size: 6.7'' Width x 7.1'' Depth x 16.5'' Height |
Original: $183.99
-70%$183.99
$55.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amp up the ambiance of your outdoor porch with this amazing geometric rectangular wall sconce. It will add a touch of uniqueness and creativity to your exterior decor and emit a premium vibe. Its minimalistic design makes it extremely versatile; it is perfect for aisle, garden, doorway, porch, patio, etc. The design is eye-catching enough to grab anyone's attention and intriguing enough to hold them back from turning their eyes away from it. It features smooth lines and a delicate texture that shows rigorous workmanship.
It can be a great way to show off your love for creativity and unique things to your friends and loved ones.
- Meticulous workmanships: The acrylic lampshade is bright and transparent, giving you a beautiful and uniform glow
- IP65 protection: The waterproof light can light up your ambiance even on rainy days. It also prevents dust from entering.
- High-quality material: It features strong and durable stainless steel and acrylic material that ensures long life.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Matte Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Voltage: | 110V |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Space: | 86 sq ft - 129 sq ft |
| Applicable Scene: | Villa, Yard, Garden, Outdoor, Gate |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 5.1'' Width x 5.5'' Depth x 13.8'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 4.41lb | |
| Size: 6.7'' Width x 7.1'' Depth x 16.5'' Height |













