
Waterproof Vintage Gazebo LED Outdoor Porch Wall Lights
Elevate your outdoor living with the captivating Waterproof Vintage Gazebo LED Outdoor Porch Wall Lights.
- Elegant vintage-inspired design in black or bronze
- Waterproof IP65 rating for all-weather durability
- 3 Color Modes options (3000K, 4500K, 6000K)
- Bright 858 lumen output to illuminate up to 108 sq ft
- Long-lasting 50,000 hour LED lifespan
These vintage-style wall lights will transform your porch, entryway, yard or any outdoor space with a warm, inviting ambiance. The weatherproof aluminum and glass construction ensures they'll withstand the elements for years to come.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Vintage |
| Lamp Color: | Black, Bronze |
| Material: | Aluminum + Glass |
| Waterproof: | IP65 |
| Color Temperature: | Warm White(3000K), Cool White(6000K), 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Light Source: | LED E27 |
| Power: | 9W |
| Lumens: | 858lm |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage | 110-240V |
| Color Rendering Index: | 85 |
| Working Temperature: | -25 - 65℃ |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Lighting Area: | 32 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Porch, Outside, Yard, Corridor, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 6.1 ''Lengthx7.48 ''Widthx13.19 ''Height | |
| Base size: 4.13 ''Lengthx5.31 ''Width |
Original: $164.99
-70%$164.99
$49.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your outdoor living with the captivating Waterproof Vintage Gazebo LED Outdoor Porch Wall Lights.
- Elegant vintage-inspired design in black or bronze
- Waterproof IP65 rating for all-weather durability
- 3 Color Modes options (3000K, 4500K, 6000K)
- Bright 858 lumen output to illuminate up to 108 sq ft
- Long-lasting 50,000 hour LED lifespan
These vintage-style wall lights will transform your porch, entryway, yard or any outdoor space with a warm, inviting ambiance. The weatherproof aluminum and glass construction ensures they'll withstand the elements for years to come.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Vintage |
| Lamp Color: | Black, Bronze |
| Material: | Aluminum + Glass |
| Waterproof: | IP65 |
| Color Temperature: | Warm White(3000K), Cool White(6000K), 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Light Source: | LED E27 |
| Power: | 9W |
| Lumens: | 858lm |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage | 110-240V |
| Color Rendering Index: | 85 |
| Working Temperature: | -25 - 65℃ |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Lighting Area: | 32 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Porch, Outside, Yard, Corridor, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 6.1 ''Lengthx7.48 ''Widthx13.19 ''Height | |
| Base size: 4.13 ''Lengthx5.31 ''Width |











