Vintage Pattern Waterproof Automatic Solar Powered Fence Post Lights
If you believe your garden, patio, walkway, etc. should look ten times more beautiful, we have something special for you. This amazing vintage pattern garden column lamp pillar light can be a game changer for you. It features a kind of design that is always loved by people and is time-tested to stand out and leave a great impression. It features an intelligent system of operation that brings unmatched convenience. It can get charged during the day and turn on automatically during the night.
-
Long-term usage: It features all the qualities of a light that can be relied on for a long time.
-
Capacious battery: The battery is large enough to offer you the uninterrupted experience of beautiful light
-
Convenient operation: Its unique features will surely make your life a lot easier and more convenient.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Solar Fence Post Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Bronze |
| Material: | Aluminum, Acrylic |
| Color Temperature: | 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Light Source: | LED |
| Waterproof: | IP55 |
| Craft: | Die Casting, Polishing |
| Solar Panel: | 2W, 4W, 4.8W |
| Battery: | 3.7V, 2200mAH/2500mAH/6000mAH |
| Charging Time: | 6 -8 Hours |
| Lighting Time: | 8 - 10 Hours |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Applicable Scene: | Garden, Park, Fence, Gate, Balcony, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 7.9'' Width x 7.9'' Depth x 14.6'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 11.02lb | |
| Size: 9.8'' Width x 9.8'' Depth x 18.5'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 13.22lb | |
| Size: 11.8'' Width x 11.8'' Depth x 21.7'' Height |
Original: $188.99
-70%$188.99
$56.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you believe your garden, patio, walkway, etc. should look ten times more beautiful, we have something special for you. This amazing vintage pattern garden column lamp pillar light can be a game changer for you. It features a kind of design that is always loved by people and is time-tested to stand out and leave a great impression. It features an intelligent system of operation that brings unmatched convenience. It can get charged during the day and turn on automatically during the night.
-
Long-term usage: It features all the qualities of a light that can be relied on for a long time.
-
Capacious battery: The battery is large enough to offer you the uninterrupted experience of beautiful light
-
Convenient operation: Its unique features will surely make your life a lot easier and more convenient.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Solar Fence Post Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Bronze |
| Material: | Aluminum, Acrylic |
| Color Temperature: | 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Light Source: | LED |
| Waterproof: | IP55 |
| Craft: | Die Casting, Polishing |
| Solar Panel: | 2W, 4W, 4.8W |
| Battery: | 3.7V, 2200mAH/2500mAH/6000mAH |
| Charging Time: | 6 -8 Hours |
| Lighting Time: | 8 - 10 Hours |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Applicable Scene: | Garden, Park, Fence, Gate, Balcony, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 7.9'' Width x 7.9'' Depth x 14.6'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 11.02lb | |
| Size: 9.8'' Width x 9.8'' Depth x 18.5'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 13.22lb | |
| Size: 11.8'' Width x 11.8'' Depth x 21.7'' Height |



