Moon Shaped Round Waterproof LED Low Voltage Black Modern Step Lights
Make your home look more lively with these amazing moon-shaped round LED lights. They can installed on multiple areas like stairs, decks, walls, fences, etc. When you install multiple of these lights in a pattern, it creates a beautiful glowing effect and uplifts the atheistic appeal of the entire area. You can match them with most low-voltage deck lights up to 12 in series. These amazing lights use low voltage (DC12-36V) and work perfectly in different temperatures. Thanks to the fine workmanship and premium quality material, you won't need to replace the lights for a long time once you install them. They will give you a perfect value for money.
-
Easy to install: We have designed them in a way to ensure that they are super simple and easy to install and use
-
Waterproof and rustproof: They are suitable for outdoors and won't get affected by harsh conditions easily.
-
Reliable performance:High-quality material and exquisite workmanship ensure reliable performance.
DETAILS
| Product Name: | LED Fence Light |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS+Aluminum+PC |
| Light Source: | LED |
| Waterproof: | IP67 |
| Color Temperature: | Warm White (2800-3200K) |
| Power: | 2.5W/pcs |
| Voltage: | 12-36V (Need to be Used with Transformer, Transformet Not Included) |
| Power Supply: | Hardwired |
| Features: | No Screws, Instant Opening, Shatterproof |
| Applicable Scene: | Square, Cabinet, Corner, Corridor, Garden, Terrace, Courtyard, Step, Ship Deck, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 2.64lb | |
| Size: 3.7'' Diameter x 1.8'' Height | |
| Wire: 39'' |
Original: $122.99
-70%$122.99
$36.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make your home look more lively with these amazing moon-shaped round LED lights. They can installed on multiple areas like stairs, decks, walls, fences, etc. When you install multiple of these lights in a pattern, it creates a beautiful glowing effect and uplifts the atheistic appeal of the entire area. You can match them with most low-voltage deck lights up to 12 in series. These amazing lights use low voltage (DC12-36V) and work perfectly in different temperatures. Thanks to the fine workmanship and premium quality material, you won't need to replace the lights for a long time once you install them. They will give you a perfect value for money.
-
Easy to install: We have designed them in a way to ensure that they are super simple and easy to install and use
-
Waterproof and rustproof: They are suitable for outdoors and won't get affected by harsh conditions easily.
-
Reliable performance:High-quality material and exquisite workmanship ensure reliable performance.
DETAILS
| Product Name: | LED Fence Light |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS+Aluminum+PC |
| Light Source: | LED |
| Waterproof: | IP67 |
| Color Temperature: | Warm White (2800-3200K) |
| Power: | 2.5W/pcs |
| Voltage: | 12-36V (Need to be Used with Transformer, Transformet Not Included) |
| Power Supply: | Hardwired |
| Features: | No Screws, Instant Opening, Shatterproof |
| Applicable Scene: | Square, Cabinet, Corner, Corridor, Garden, Terrace, Courtyard, Step, Ship Deck, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 2.64lb | |
| Size: 3.7'' Diameter x 1.8'' Height | |
| Wire: 39'' |



