Round Glass Planets Design Waterproof Modern Outdoor Fence Post Lights Column Lighting
Let your outdoor garden, yark, or park area shine like a galaxy with these amazing planet-designed outdoor fence post lights. They are unique and creative and can spark anyones interest. They add a new dimension to the entire theme and make it look more attractive. When you turn on the lights, the beautiful pattern of the planets becomes more attractive. They can create a cozy, calm, relaxing, and romantic atmosphere. If you install multiple of these lights, you will feel as if you are between starts.
-
Energy saving: Provides a bright and stable light without consuming too much energy
-
Waterproof protection: The planets can survive in harsh weather, rain or snow
-
Premium material: Feature high-quality die-cast aluminum and glass material
DETAILS
| Name: | Outdoor Post Lights |
| Style: | Modern |
| Color: | Yellow, Blue |
| Material: | Die-cast Aluminum, Glass |
| Light Source: | E27 (Can Change the Bulb by Yourself) |
| Waterproof: | IP54 |
| Color Rendering Index: | RA>80 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Villa, Park, Yard |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 5.9 '': | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 5.91 ''Diameterx7.87 ''Height | |
| 7.9 '': | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 7.87 ''Diameterx9.84 ''Height | |
| 9.8 '': | |
| Weight: 7.71lb | |
| Size: 9.84 ''Diameterx11.81 ''Height | |
| 11.8 '': | |
| Weight: 9.92lb | |
| Size: 11.81 ''Diameterx13.78 ''Height | |
| 15.7 '': | |
| Weight: 12.12lb | |
| Size: 15.75 ''Diameterx17.72 ''Height |
Original: $170.99
-70%$170.99
$51.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Let your outdoor garden, yark, or park area shine like a galaxy with these amazing planet-designed outdoor fence post lights. They are unique and creative and can spark anyones interest. They add a new dimension to the entire theme and make it look more attractive. When you turn on the lights, the beautiful pattern of the planets becomes more attractive. They can create a cozy, calm, relaxing, and romantic atmosphere. If you install multiple of these lights, you will feel as if you are between starts.
-
Energy saving: Provides a bright and stable light without consuming too much energy
-
Waterproof protection: The planets can survive in harsh weather, rain or snow
-
Premium material: Feature high-quality die-cast aluminum and glass material
DETAILS
| Name: | Outdoor Post Lights |
| Style: | Modern |
| Color: | Yellow, Blue |
| Material: | Die-cast Aluminum, Glass |
| Light Source: | E27 (Can Change the Bulb by Yourself) |
| Waterproof: | IP54 |
| Color Rendering Index: | RA>80 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Villa, Park, Yard |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 5.9 '': | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 5.91 ''Diameterx7.87 ''Height | |
| 7.9 '': | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 7.87 ''Diameterx9.84 ''Height | |
| 9.8 '': | |
| Weight: 7.71lb | |
| Size: 9.84 ''Diameterx11.81 ''Height | |
| 11.8 '': | |
| Weight: 9.92lb | |
| Size: 11.81 ''Diameterx13.78 ''Height | |
| 15.7 '': | |
| Weight: 12.12lb | |
| Size: 15.75 ''Diameterx17.72 ''Height |



