Square Waterproof Multipurpose Garden Lights Solar Flower Pot Lights
Get a perfect fusion of modern aesthetics and a natural feel with these amazing flower pot lights. You get a two-in-one advantage of a beautiful decorative landscape light and a pot in which you can grow plants or store anything else. It is a perfect option for you if you love to try something new and unique because it is meaningful and useful at the same time. This idea can encourage your friends or loved ones to grow more plants and make the enveironment healthier. They support solar charging, so they can be really convenient to use. You can place them anywhere in your home. The beautiful white color looks perfect with greenery, especially when it is glowing. It becomes very noticeable at night.
-
Wide range application: It is versatile enough to be used in a variety of indoor and outdoor occasions.
-
Waterproof: It won't get affected by water or snow and performs perfectly in harsh conditions.
-
Capacious: The pot is capacious enough to fit small plants or flowers easily.
DETAILS
| Product Name: | Square Solar Flower Pot Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | White ODM |
| Material: | PE |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Solar Panel: | 5.5V |
| Voltage: | DC 5V 2W |
| Battery: | DC 3.7V 1200ma |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Indoor, Outdoor, Hotel, Garden, Yard, Lawn, Balcony, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 15.7'' Width x 15.7'' Height |
Original: $259.99
-70%$259.99
$78.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get a perfect fusion of modern aesthetics and a natural feel with these amazing flower pot lights. You get a two-in-one advantage of a beautiful decorative landscape light and a pot in which you can grow plants or store anything else. It is a perfect option for you if you love to try something new and unique because it is meaningful and useful at the same time. This idea can encourage your friends or loved ones to grow more plants and make the enveironment healthier. They support solar charging, so they can be really convenient to use. You can place them anywhere in your home. The beautiful white color looks perfect with greenery, especially when it is glowing. It becomes very noticeable at night.
-
Wide range application: It is versatile enough to be used in a variety of indoor and outdoor occasions.
-
Waterproof: It won't get affected by water or snow and performs perfectly in harsh conditions.
-
Capacious: The pot is capacious enough to fit small plants or flowers easily.
DETAILS
| Product Name: | Square Solar Flower Pot Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | White ODM |
| Material: | PE |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Solar Panel: | 5.5V |
| Voltage: | DC 5V 2W |
| Battery: | DC 3.7V 1200ma |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Indoor, Outdoor, Hotel, Garden, Yard, Lawn, Balcony, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 15.7'' Width x 15.7'' Height |



