Retro LED Waterproof Garden Lamp Post Lights Outdoor Pole Light
Add an authentic retro vibe to your garden with this amazing vintage minimalist garden pole light. Its strong, durable, and durable structure gives a luxury vibe and a premium feel. Any outdoor garden decor is incomplete without a masterpiece like this. Everyone is a fan of these timeless pieces of art, so there is a question of worrying about what others will think. You will surely get compliments from everyone. This elegant design of the pole light perfectly complements the natural look of a garden.
-
Warm white light: Its beautiful warm white light does not disturb yes
-
Relaxing ambiance: This masterpiece will create a relaxing and calm atmosphere
-
Waterproof: It is perfect for outdoors, you don't need to worry about harsh weather
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Waterproof Street Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Die-Aluminum |
| Light Source: | E27, LED |
| Power: | 10W |
| Color Temperature: | Warm White(3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Scene: | Garden, Lawn, Park |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 22.04lb | |
| Size: 10'' Diameter x 87'' Height |
Original: $367.99
-70%$367.99
$110.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add an authentic retro vibe to your garden with this amazing vintage minimalist garden pole light. Its strong, durable, and durable structure gives a luxury vibe and a premium feel. Any outdoor garden decor is incomplete without a masterpiece like this. Everyone is a fan of these timeless pieces of art, so there is a question of worrying about what others will think. You will surely get compliments from everyone. This elegant design of the pole light perfectly complements the natural look of a garden.
-
Warm white light: Its beautiful warm white light does not disturb yes
-
Relaxing ambiance: This masterpiece will create a relaxing and calm atmosphere
-
Waterproof: It is perfect for outdoors, you don't need to worry about harsh weather
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Waterproof Street Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Die-Aluminum |
| Light Source: | E27, LED |
| Power: | 10W |
| Color Temperature: | Warm White(3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Scene: | Garden, Lawn, Park |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 22.04lb | |
| Size: 10'' Diameter x 87'' Height |



