Minimalist Wave Strip Twisted Creative Stepless Dimming LED Chandelier Light Pendant Lamp
If you love to look at artistic and creative things, we have something perfect for you. This amazing wave strip twister creative LED light chandelier can help you channel your inner art-lover and give you a mind-refreshing vibe. Everyone you look at it, you will feel as if you are looking at something new although you have already seen it several times. This beautiful light can add a finishing touch to any decor and bring a sense of completion.
-
Stepless dimming: Allows you to customize the atmosphere by setting the light according to your preferences
-
Long-lasting appeal: Top-quality material ensures that it does not lose its aesthetic appeal easily
-
Timeless: Such designs are not affected by trends, they remain relevant all the time.
DETAILS
| Product Name: | Pendant Lights |
| Style: | Modern, Nordic, Retro |
| Lamp Color: | Black, Cold |
| Material: | Aluminum |
| Light Source: | LED |
| Power: | 68W (Warm White Light/White Light), 75W (Dimmable) |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K), Dimmable with Remote Control |
| Voltage: | 110V |
| Craft: | Polishing, Sanding, Painting |
| Applicable Space: | 161 sq ft - 215 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 39.4'' Length x 8.7'' Height | |
| Hanging Wire: Adjustable (39.3") |
Original: $259.99
-70%$259.99
$78.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you love to look at artistic and creative things, we have something perfect for you. This amazing wave strip twister creative LED light chandelier can help you channel your inner art-lover and give you a mind-refreshing vibe. Everyone you look at it, you will feel as if you are looking at something new although you have already seen it several times. This beautiful light can add a finishing touch to any decor and bring a sense of completion.
-
Stepless dimming: Allows you to customize the atmosphere by setting the light according to your preferences
-
Long-lasting appeal: Top-quality material ensures that it does not lose its aesthetic appeal easily
-
Timeless: Such designs are not affected by trends, they remain relevant all the time.
DETAILS
| Product Name: | Pendant Lights |
| Style: | Modern, Nordic, Retro |
| Lamp Color: | Black, Cold |
| Material: | Aluminum |
| Light Source: | LED |
| Power: | 68W (Warm White Light/White Light), 75W (Dimmable) |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K), Dimmable with Remote Control |
| Voltage: | 110V |
| Craft: | Polishing, Sanding, Painting |
| Applicable Space: | 161 sq ft - 215 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 39.4'' Length x 8.7'' Height | |
| Hanging Wire: Adjustable (39.3") |







