Round Metal Crystal Strip Retro Farmhouse Chandelier
If you want to experience unique art in your life, why not start with this amazing round crystal strip chandelier Designed in retro American style, this masterpiece exudes comfort, warmth, and a sense of familiarity. This perfect design is achieved after several experiments and thoughtful decision-making by experts. So it's not just another lighting fixture, but a result of someone's dedication to creating exquisite decor. It will give a very calm and relaxing vibe to you and your family.
-
Value for money: It will be the most valuable addition to your outdoor decor accessories.
-
Versatile: Suitable for all kinds of spaces. It can complement any type of interior decor.
-
Strong and durable: Top-quality material ensures that it does not lose its aesthetic appeal easily
DETAILS
| Product Name: | Crystal Chandeliers |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Material: | Hardware, K9 Crystal |
| Light Source: | E14 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Lamp Color: | Black, Clear Color/Amber/Smoke Gray |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Space: | 129 sq ft - 269 sq ft |
| Applicable Scene: | Living Room, Bedroom, Dining Room, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 21.7'': | |
| Weight: 17.19lb | |
| Size: 21.7'' Diameter x 8.7'' Height | |
| 33.5'': | |
| Weight: 33.06lb | |
| Size: 33.5'' Diameter x 8.7'' Height |
Original: $479.99
-70%$479.99
$144.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you want to experience unique art in your life, why not start with this amazing round crystal strip chandelier Designed in retro American style, this masterpiece exudes comfort, warmth, and a sense of familiarity. This perfect design is achieved after several experiments and thoughtful decision-making by experts. So it's not just another lighting fixture, but a result of someone's dedication to creating exquisite decor. It will give a very calm and relaxing vibe to you and your family.
-
Value for money: It will be the most valuable addition to your outdoor decor accessories.
-
Versatile: Suitable for all kinds of spaces. It can complement any type of interior decor.
-
Strong and durable: Top-quality material ensures that it does not lose its aesthetic appeal easily
DETAILS
| Product Name: | Crystal Chandeliers |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Material: | Hardware, K9 Crystal |
| Light Source: | E14 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Lamp Color: | Black, Clear Color/Amber/Smoke Gray |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Space: | 129 sq ft - 269 sq ft |
| Applicable Scene: | Living Room, Bedroom, Dining Room, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 21.7'': | |
| Weight: 17.19lb | |
| Size: 21.7'' Diameter x 8.7'' Height | |
| 33.5'': | |
| Weight: 33.06lb | |
| Size: 33.5'' Diameter x 8.7'' Height |







