
The Wavy Glass Dome LED Elegant Modern Wall Mounted Pendant Sconces Lamp
The Wavy Glass Dome LED Elegant Modern Wall Mounted Pendant Sconces Lamp isn't just a mouthful to say, but also the peak of home fashion. This isn't just a light accessory; it's a conversation starter, a statement piece, and possibly a portal to another dimension. With its wavy glass shade that probably doubles as a stylish art installation, you'll find guests fascinated, thinking whether to admire it or to start looking for hidden messages in its design. And let's not forget the LED part – it's like having a tiny piece of the sun right in your living room, minus the unbearable heat and the need for sunscreen. So, if you're looking to light up your space with something more than just light, this wall sconce is the way to.
Features:
- Round funnel wavy glass design
- Unique and eye-catching
- Crafted with high-quality materials
- Advanced LED technology
DETAILS
| Product Name: | Wall Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Gold |
| Material: | Metal, Glass |
| Light Source: | E27 LED 5W (Can Change the Bulb by Yourself) |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Scene: | Living Room, Bedroom, Corridor, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 2.20lb | |
| Size: 4.7'' Diameter x 11.8'' Height | |
| Distance from Wall to Lamp Edge: 6.7'' |
Original: $160.99
-70%$160.99
$48.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Wavy Glass Dome LED Elegant Modern Wall Mounted Pendant Sconces Lamp isn't just a mouthful to say, but also the peak of home fashion. This isn't just a light accessory; it's a conversation starter, a statement piece, and possibly a portal to another dimension. With its wavy glass shade that probably doubles as a stylish art installation, you'll find guests fascinated, thinking whether to admire it or to start looking for hidden messages in its design. And let's not forget the LED part – it's like having a tiny piece of the sun right in your living room, minus the unbearable heat and the need for sunscreen. So, if you're looking to light up your space with something more than just light, this wall sconce is the way to.
Features:
- Round funnel wavy glass design
- Unique and eye-catching
- Crafted with high-quality materials
- Advanced LED technology
DETAILS
| Product Name: | Wall Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Gold |
| Material: | Metal, Glass |
| Light Source: | E27 LED 5W (Can Change the Bulb by Yourself) |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Scene: | Living Room, Bedroom, Corridor, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 2.20lb | |
| Size: 4.7'' Diameter x 11.8'' Height | |
| Distance from Wall to Lamp Edge: 6.7'' |





