Rectangular Crystal LED 3 Color Modes Smoke Gray Modern Chandelier
If you are looking for a decor accessory that is sure to spark conversations with your guests, look no further than this amazing rectangular crystal LED chandelier. It looks so noticeable and eye-catching that one can ignore it. The beautiful layers of crystals grab your attention and you just keep looking at it. Without this masterpiece, your decor will look dull and simple. This masterpiece can level up the decor game for you because it is created with attention to detail.
-
Premium quality: It is made with carefully picked top-grade crystals and metal material
-
Timeless: The contemporary chandelier with a modern look and design is timeless.
-
Three-step Dimming:Allows you to customize your experience by choosing the type of atmosphere.
DETAILS
| Product Name: | Dining Room Chandeliers |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Smoke Gray |
| Material: | Stainless Steel, Hardware, Crystal |
| Light Source: | E14 LED |
| Color Temperature: | 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Craft: | Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Space: | 86 sq ft - 129 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 31'': | |
| Weight: 22.04lb | |
| Size: 31'' Width x 10'' Depth x 31'' Height | |
| 39'': | |
| Weight: 26.45lb | |
| Size: 39'' Width x 10'' Depth x 31'' Height | |
| 47'': | |
| Weight: 30.86lb | |
| Size: 47'' Width x 10'' Depth x 31'' Height | |
| Hanging Rods (All): 8''+12'' |
Original: $307.99
-70%$307.99
$92.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you are looking for a decor accessory that is sure to spark conversations with your guests, look no further than this amazing rectangular crystal LED chandelier. It looks so noticeable and eye-catching that one can ignore it. The beautiful layers of crystals grab your attention and you just keep looking at it. Without this masterpiece, your decor will look dull and simple. This masterpiece can level up the decor game for you because it is created with attention to detail.
-
Premium quality: It is made with carefully picked top-grade crystals and metal material
-
Timeless: The contemporary chandelier with a modern look and design is timeless.
-
Three-step Dimming:Allows you to customize your experience by choosing the type of atmosphere.
DETAILS
| Product Name: | Dining Room Chandeliers |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Smoke Gray |
| Material: | Stainless Steel, Hardware, Crystal |
| Light Source: | E14 LED |
| Color Temperature: | 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Craft: | Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Space: | 86 sq ft - 129 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 31'': | |
| Weight: 22.04lb | |
| Size: 31'' Width x 10'' Depth x 31'' Height | |
| 39'': | |
| Weight: 26.45lb | |
| Size: 39'' Width x 10'' Depth x 31'' Height | |
| 47'': | |
| Weight: 30.86lb | |
| Size: 47'' Width x 10'' Depth x 31'' Height | |
| Hanging Rods (All): 8''+12'' |







