
Waterproof Outdoor LED Spot Lights - IP67 Super Bright Exterior Light
Illuminate your world with the Waterproof Super Bright Outdoor LED Spot Lights. Designed to withstand the elements, these versatile lights deliver unparalleled brightness and customizable lighting to transform any outdoor space.
- Powerful LED output up to 80 watts
- Waterproof IP67 rating for all-weather performance
- Irradiation range up to 100 meters
Crafted with a durable die-cast aluminum and tempered glass construction, our outdoor spotlights are built to last. From illuminating your villa's facade to providing ample lighting for your garden or lawn, these high-performance lights offer unmatched versatility and control.
Details
| Product Name: | Outdoor Spot Lights |
| Style: | Industrial |
| Lamp Color: | Gray |
| Material: | Die-cast aluminum + Tempered glass |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cool White(6000K), Yellow Light(2000K), Red Light(1000K), Blue Light, Green Light, Purple Light |
| Luminous Flux: | 100 |
| Power: | 3W/10W/30W/50W/80W |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Hardwired |
| Irradiation Range: | 3W: 0-3.3 ft 10W: 0-67 ft 30W: 67-100 ft 50W: 100-168 ft 80W: 168-269 ft |
| Waterproof: | IP67 |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Scene: | Villa, Outdoor,Hotel, Building, Exterior, Other |
Weights & Dimensions
| 30W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 5.91 ''Lengthx5.91 ''Widthx7.68 ''Height | |
| 50W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 10.04 ''Lengthx5.51 ''Widthx8.86 ''Height | |
| 80W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 14.76 ''Lengthx5.51 ''Widthx8.86 ''Height | |
| 10W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 3.11 ''Lengthx3.11 ''Widthx6.02 ''Height | |
| 3W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 3.11 ''Lengthx3.11 ''Widthx6.02 ''Height |
Original: $125.99
-70%$125.99
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your world with the Waterproof Super Bright Outdoor LED Spot Lights. Designed to withstand the elements, these versatile lights deliver unparalleled brightness and customizable lighting to transform any outdoor space.
- Powerful LED output up to 80 watts
- Waterproof IP67 rating for all-weather performance
- Irradiation range up to 100 meters
Crafted with a durable die-cast aluminum and tempered glass construction, our outdoor spotlights are built to last. From illuminating your villa's facade to providing ample lighting for your garden or lawn, these high-performance lights offer unmatched versatility and control.
Details
| Product Name: | Outdoor Spot Lights |
| Style: | Industrial |
| Lamp Color: | Gray |
| Material: | Die-cast aluminum + Tempered glass |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cool White(6000K), Yellow Light(2000K), Red Light(1000K), Blue Light, Green Light, Purple Light |
| Luminous Flux: | 100 |
| Power: | 3W/10W/30W/50W/80W |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Hardwired |
| Irradiation Range: | 3W: 0-3.3 ft 10W: 0-67 ft 30W: 67-100 ft 50W: 100-168 ft 80W: 168-269 ft |
| Waterproof: | IP67 |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Scene: | Villa, Outdoor,Hotel, Building, Exterior, Other |
Weights & Dimensions
| 30W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 5.91 ''Lengthx5.91 ''Widthx7.68 ''Height | |
| 50W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 10.04 ''Lengthx5.51 ''Widthx8.86 ''Height | |
| 80W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 14.76 ''Lengthx5.51 ''Widthx8.86 ''Height | |
| 10W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 3.11 ''Lengthx3.11 ''Widthx6.02 ''Height | |
| 3W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 3.11 ''Lengthx3.11 ''Widthx6.02 ''Height |















