
Square Waterproof Outdoor LED Spot Lights Exterior Wall Washer Light
Elevate your outdoor living with the Square Waterproof Outdoor LED Spot Lights. Crafted with a sleek, industrial-chic aesthetic, these powerful spotlights deliver exceptional illumination and durability for your villa, garden, or lawn.
- Bright, energy-efficient LED lighting
- 3 color temperature options: warm white, cool white, yellow
- Wide 120¡ã beam angle for expansive coverage
- Durable aluminum and tempered glass construction
- IP65 waterproof rating for all-weather use
Whether you're looking to highlight architectural features, light up pathways, or create a warm, inviting ambiance, these versatile LED spot lights are up to the task. The wide beam angle ensures even, uniform lighting across a large area, while the sturdy, weatherproof design can withstand the elements. Elevate your outdoor living experience with the Square Waterproof Outdoor LED Spot Lights.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Spot Lights |
| Style: | Industrial |
| Lamp Color: | Flash Black |
| Material: | Aluminum + Tempered Glass |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cool White(6000K), Yellow Light(2000K) |
| Luminous Flux: | 100 |
| Power: | 10W/20W/30W |
| Color Rendering Index: | 90 |
| Lighting Angle: | 120 |
| Average illumination: | 120 |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Hardwired |
| Lighting Angle: | 30 |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Lawn |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Polygon: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.13 ''Lengthx4.13 ''Widthx4.8 ''Height | |
| Square 10W: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 3.31 ''Lengthx3.31''Widthx5.43 ''Height | |
| Square 20W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 4.65 ''Lengthx4.65 ''Widthx6.42 ''Height | |
| Square 30W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 5.47 ''Lengthx5.47 ''Widthx6.85''Height |
Original: $57.99
-70%$57.99
$17.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your outdoor living with the Square Waterproof Outdoor LED Spot Lights. Crafted with a sleek, industrial-chic aesthetic, these powerful spotlights deliver exceptional illumination and durability for your villa, garden, or lawn.
- Bright, energy-efficient LED lighting
- 3 color temperature options: warm white, cool white, yellow
- Wide 120¡ã beam angle for expansive coverage
- Durable aluminum and tempered glass construction
- IP65 waterproof rating for all-weather use
Whether you're looking to highlight architectural features, light up pathways, or create a warm, inviting ambiance, these versatile LED spot lights are up to the task. The wide beam angle ensures even, uniform lighting across a large area, while the sturdy, weatherproof design can withstand the elements. Elevate your outdoor living experience with the Square Waterproof Outdoor LED Spot Lights.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Spot Lights |
| Style: | Industrial |
| Lamp Color: | Flash Black |
| Material: | Aluminum + Tempered Glass |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cool White(6000K), Yellow Light(2000K) |
| Luminous Flux: | 100 |
| Power: | 10W/20W/30W |
| Color Rendering Index: | 90 |
| Lighting Angle: | 120 |
| Average illumination: | 120 |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Hardwired |
| Lighting Angle: | 30 |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Lawn |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Polygon: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.13 ''Lengthx4.13 ''Widthx4.8 ''Height | |
| Square 10W: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 3.31 ''Lengthx3.31''Widthx5.43 ''Height | |
| Square 20W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 4.65 ''Lengthx4.65 ''Widthx6.42 ''Height | |
| Square 30W: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 5.47 ''Lengthx5.47 ''Widthx6.85''Height |















