
Solar Waterproof Outdoor Submersible Spot Lights Underwater
Transform Your Outdoor Oasis with Mesmerizing Underwater Lights
- Waterproof, durable stainless steel construction
- Adjustable brightness and color temperature
- Solar-powered for eco-friendly, hassle-free operation
Elevate your outdoor living space and create a serene, enchanting atmosphere with these mesmerizing underwater LED lights. Designed to withstand the elements, the IP68 waterproof rating allows you to fully submerge these lights to add stunning lighting effects to your water features, from pools and fountains to ponds and more.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Submersible Spot Lights |
| Style: | Industrial |
| Lamp Color: | Silver |
| Material: | 340 Stainless Steel + Tempered Glass |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cool White(6000K), Yellow Light(2000K), Red Light(1000K), Green Light |
| Waterproof: | IP68 |
| Power: | 6W |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Solar |
| Lighting Time: | 36 Hours(Fully Charged) |
| Number of lamp beads: | 6 pcs/Head |
| Battery Capacity: | 3/4-Head:10000mA 5/6-Head:15000mA 7/8-Head:20000mA |
| Voltage | DC24V |
| Color Rendering Index: | 85 |
| Working Temperature: | -25 - 65℃ |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Lighting Area: | 32 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Lawn, Fountain |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 9.92lb | |
| Size: 4.72 ''Diameterx5.55 ''Height |
Original: $306.99
-70%$306.99
$92.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform Your Outdoor Oasis with Mesmerizing Underwater Lights
- Waterproof, durable stainless steel construction
- Adjustable brightness and color temperature
- Solar-powered for eco-friendly, hassle-free operation
Elevate your outdoor living space and create a serene, enchanting atmosphere with these mesmerizing underwater LED lights. Designed to withstand the elements, the IP68 waterproof rating allows you to fully submerge these lights to add stunning lighting effects to your water features, from pools and fountains to ponds and more.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Submersible Spot Lights |
| Style: | Industrial |
| Lamp Color: | Silver |
| Material: | 340 Stainless Steel + Tempered Glass |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cool White(6000K), Yellow Light(2000K), Red Light(1000K), Green Light |
| Waterproof: | IP68 |
| Power: | 6W |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Solar |
| Lighting Time: | 36 Hours(Fully Charged) |
| Number of lamp beads: | 6 pcs/Head |
| Battery Capacity: | 3/4-Head:10000mA 5/6-Head:15000mA 7/8-Head:20000mA |
| Voltage | DC24V |
| Color Rendering Index: | 85 |
| Working Temperature: | -25 - 65℃ |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Lighting Area: | 32 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Lawn, Fountain |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 9.92lb | |
| Size: 4.72 ''Diameterx5.55 ''Height |















