Wavy Double 8-shaped LED Stepless Dimming Modern Minimalist Chandelier
Channel your inner creativity and art enthusiast with this amazing wavy 8-shaped LED chandelier hanging lamp ceiling light. Its unique shiny design can bring a lively vibe to any atmosphere and bring you to the present moment. It looks like a piece of jewelry. It will be your favorite thing to look at all the time in your home. You can control its brightness or temperature to match different types of occasions and your lighting needs.
-
Stable light: It will consistently provide you with a bright and smooth light without flicker
-
Durable build: It is made with high-quality electroplated aluminum and silicone material
-
Timeless design: Thanks to its unique abstract design, it won?€?t go out of trend easily
DETAILS
| Product Name: | Modern Pendant Light |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Silver, Gold |
| Material: | Electroplated Aluminum, Silicone |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K), Dimmable with Remote Control (3000K-6000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power: | Warm White/White Light 64W, Dimmable 75W |
| Applicable Space: | 108 sq ft - 215 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.17lb | |
| Size: 39.4'' Width x 11.8'' Depth x 5.5'' Height | |
| Length of cord: 47.2'' |
Original: $266.99
-70%$266.99
$80.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Channel your inner creativity and art enthusiast with this amazing wavy 8-shaped LED chandelier hanging lamp ceiling light. Its unique shiny design can bring a lively vibe to any atmosphere and bring you to the present moment. It looks like a piece of jewelry. It will be your favorite thing to look at all the time in your home. You can control its brightness or temperature to match different types of occasions and your lighting needs.
-
Stable light: It will consistently provide you with a bright and smooth light without flicker
-
Durable build: It is made with high-quality electroplated aluminum and silicone material
-
Timeless design: Thanks to its unique abstract design, it won?€?t go out of trend easily
DETAILS
| Product Name: | Modern Pendant Light |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Silver, Gold |
| Material: | Electroplated Aluminum, Silicone |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K), Dimmable with Remote Control (3000K-6000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power: | Warm White/White Light 64W, Dimmable 75W |
| Applicable Space: | 108 sq ft - 215 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.17lb | |
| Size: 39.4'' Width x 11.8'' Depth x 5.5'' Height | |
| Length of cord: 47.2'' |















