
Modern Minimalist Chandelier Glass Brass Bedside Lighting
Make your space more cozy and inviting to live in with this amazing post-modern LED minimalist chandelier ceiling hanging pendant decorative lighting fixture. It has a simple yet attractive modern design that allows you to throw a beautiful light at your favorite place and get a relaxing experience. You can install this versatile masterpiece anywhere in your space to meet your lighting needs. It€s timeless, and won€t go out of trend easily.
-
Built to last: This masterpiece will serve you for a long time because it is sturdy and long-lasting
-
Easy to install: It is designed in a way to ensure simple and easy assembly and installation.
-
Cozy glow:It can perfectly illuminate your space and create a cozy atmosphere with its bright light
DETAILS
| Product Name: | Chandelier |
| Style: | Modern, Minimalist, Nordic |
| Lamp Color: | Gray, Brass |
| Material: | Copper, Glass |
| Color Temperature: | 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | 111-240V |
| Illumination Area: | 54 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Living Room, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.72" Diameter x 8.27" Height | |
| Hanging Cord (All): Adjustable (66.93") |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make your space more cozy and inviting to live in with this amazing post-modern LED minimalist chandelier ceiling hanging pendant decorative lighting fixture. It has a simple yet attractive modern design that allows you to throw a beautiful light at your favorite place and get a relaxing experience. You can install this versatile masterpiece anywhere in your space to meet your lighting needs. It€s timeless, and won€t go out of trend easily.
-
Built to last: This masterpiece will serve you for a long time because it is sturdy and long-lasting
-
Easy to install: It is designed in a way to ensure simple and easy assembly and installation.
-
Cozy glow:It can perfectly illuminate your space and create a cozy atmosphere with its bright light
DETAILS
| Product Name: | Chandelier |
| Style: | Modern, Minimalist, Nordic |
| Lamp Color: | Gray, Brass |
| Material: | Copper, Glass |
| Color Temperature: | 3 Color Modes (3000K/4500K/6000K) |
| Light Source: | LED |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | 111-240V |
| Illumination Area: | 54 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Living Room, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.72" Diameter x 8.27" Height | |
| Hanging Cord (All): Adjustable (66.93") |













