Minimalist Round Ring Creative LED Chandelier Hanging Lamp
Create captivating lighting effects in your home with this amazing creative round LED chandelier. It features three small adjustable spotlights that you can point in any the same or opposing directions to create an inviting atmosphere. Apart from the spotlights, the ring also produces a soft and warm light. It has a minimalist design with a simple ring attached to three arms. But despite that it has a simple structure, it provides more aesthetic appeal and functionality than many other lights.
-
Wide range application: You can install it anywhere, in a living room, bedroom, or dining room
-
Excellent performance: Produces a bright and stable light without consuming too much energy
-
Exquisite workmanship: It is made with attention to detail using high-quality material
The hanging chain length is adjustable (47")
DETAILS
| Product Name: | Pendant Lights, Spot Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | White, Black |
| Material: | Iron, Silicone |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 65 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Living Room, Bedroom, Dining Room |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 24'': | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 24'' Diameter x 4'' Height | |
| 31'': | |
| Weight: 11.02lb | |
| Size: 31'' Diameter x 4'' Height | |
| Hanging Cord (All): Adjustable (47") |
Original: $222.99
-70%$222.99
$66.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create captivating lighting effects in your home with this amazing creative round LED chandelier. It features three small adjustable spotlights that you can point in any the same or opposing directions to create an inviting atmosphere. Apart from the spotlights, the ring also produces a soft and warm light. It has a minimalist design with a simple ring attached to three arms. But despite that it has a simple structure, it provides more aesthetic appeal and functionality than many other lights.
-
Wide range application: You can install it anywhere, in a living room, bedroom, or dining room
-
Excellent performance: Produces a bright and stable light without consuming too much energy
-
Exquisite workmanship: It is made with attention to detail using high-quality material
The hanging chain length is adjustable (47")
DETAILS
| Product Name: | Pendant Lights, Spot Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | White, Black |
| Material: | Iron, Silicone |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 65 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Living Room, Bedroom, Dining Room |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 24'': | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 24'' Diameter x 4'' Height | |
| 31'': | |
| Weight: 11.02lb | |
| Size: 31'' Diameter x 4'' Height | |
| Hanging Cord (All): Adjustable (47") |















