Up and Down Light LED Waterproof Creative Modern Wall Washer Lights
Make your exterior decor look more trendy, futuristic, and modern. This amazing up-and-down creative modern light scone can multiply the aesthetic appeal of your space. It throws the light in a unique way that creates a beautiful pattern, and the whole area looks like a chic piece of art. It can enable you to express your unique decor sense and surprise your guests. Thanks to the high-quality material, this masterpiece is super strong and durable. It will serve you for a long time.
-
Shadow-effect: The beautiful light effect makes it unique and eye-catching
-
Waterproof: This amazing light is not afraid of rain, snow, or harsh weather
-
Warm white light: Creates a cozy atmosphere and does not hurt the eyes
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern, Country Style |
| Lamp Color: | Black, White |
| Material: | Aluminum, PVC |
| Light Source: | LED |
| Power: | 6W, 8W, 10W, 12W |
| Lumens: | 1300LM |
| Voltage: | 85-265V |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Color Rendering Index: | 1100 |
| Applicable Scene: | Villa, Yard, Garden, Outdoor, Indoor |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 6W: | |
| Weight: 0.88lb | |
| Size: 6.5'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height | |
| 8W: | |
| Weight: 1.10lb | |
| Size: 8.3'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height | |
| 10W: | |
| Weight: 1.32lb | |
| Size: 10.2'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height | |
| 12W: | |
| Weight: 1.76lb | |
| Size: 12.6'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height |
Original: $49.59
-70%$49.59
$14.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make your exterior decor look more trendy, futuristic, and modern. This amazing up-and-down creative modern light scone can multiply the aesthetic appeal of your space. It throws the light in a unique way that creates a beautiful pattern, and the whole area looks like a chic piece of art. It can enable you to express your unique decor sense and surprise your guests. Thanks to the high-quality material, this masterpiece is super strong and durable. It will serve you for a long time.
-
Shadow-effect: The beautiful light effect makes it unique and eye-catching
-
Waterproof: This amazing light is not afraid of rain, snow, or harsh weather
-
Warm white light: Creates a cozy atmosphere and does not hurt the eyes
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern, Country Style |
| Lamp Color: | Black, White |
| Material: | Aluminum, PVC |
| Light Source: | LED |
| Power: | 6W, 8W, 10W, 12W |
| Lumens: | 1300LM |
| Voltage: | 85-265V |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Color Rendering Index: | 1100 |
| Applicable Scene: | Villa, Yard, Garden, Outdoor, Indoor |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 6W: | |
| Weight: 0.88lb | |
| Size: 6.5'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height | |
| 8W: | |
| Weight: 1.10lb | |
| Size: 8.3'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height | |
| 10W: | |
| Weight: 1.32lb | |
| Size: 10.2'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height | |
| 12W: | |
| Weight: 1.76lb | |
| Size: 12.6'' Width x 1.4'' Depth x 3.1'' Height |











