
Waterproof Solar LED Adjustable Modern Outdoor Landscape Tree Spotlight
ON/OFF
Solar
Make your garden or outdoor space shine with these amazing adjustable modern outdoor landscape spotlights. You can install them on the walls or on the ground at any height. These adjustable lights allow you to create and illuminate any corner of your garden you want. Just install them once and forget about the lighting needs of your garden. They can get charged during the day and turn on at night automatically, so you don't need to waste your time and energy.
-
Efficient operation: They get charged quickly and offer a long work time.
-
Long service life: They are durable and won't catch rust or deform easily
-
IP68 waterproof: You can feel free to use them during rainy days or harsh weather
DETAILS
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS, PC |
| Light Source: | 12PCS 2835 0.5W LED |
| Battery: | 3.7V / 2200mAh 18650 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cold White (6500K), RGB(7 colors) |
| Solar Panel: | Polysilicon Laminated Solar Panel 5V/2W |
| Waterproof: | IP68 |
| Working Time: | 10-12 Hours |
| Charging Time: | 4.5 Hours (Under Standard Sunlight) |
| Power Supply: | Solar |
| Function: | Light Control, Automatic Charging of Solar Panels During the Day, Automatic Lighting at Night, High Brightness 200LM / Low Brightness 100LM, Two-speed Switch Key |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 1.54lb | |
| Width: 4.56'' | |
| Depth: 6.18'' | |
| Height: 15.23'' |
Original: $105.99
-70%$105.99
$31.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ON/OFF
Solar
Make your garden or outdoor space shine with these amazing adjustable modern outdoor landscape spotlights. You can install them on the walls or on the ground at any height. These adjustable lights allow you to create and illuminate any corner of your garden you want. Just install them once and forget about the lighting needs of your garden. They can get charged during the day and turn on at night automatically, so you don't need to waste your time and energy.
-
Efficient operation: They get charged quickly and offer a long work time.
-
Long service life: They are durable and won't catch rust or deform easily
-
IP68 waterproof: You can feel free to use them during rainy days or harsh weather
DETAILS
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS, PC |
| Light Source: | 12PCS 2835 0.5W LED |
| Battery: | 3.7V / 2200mAh 18650 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), Cold White (6500K), RGB(7 colors) |
| Solar Panel: | Polysilicon Laminated Solar Panel 5V/2W |
| Waterproof: | IP68 |
| Working Time: | 10-12 Hours |
| Charging Time: | 4.5 Hours (Under Standard Sunlight) |
| Power Supply: | Solar |
| Function: | Light Control, Automatic Charging of Solar Panels During the Day, Automatic Lighting at Night, High Brightness 200LM / Low Brightness 100LM, Two-speed Switch Key |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 1.54lb | |
| Width: 4.56'' | |
| Depth: 6.18'' | |
| Height: 15.23'' |

















