
Square LED Waterproof Black Modern Pathway Walkway Lights Outdoor Lantern Lamp
The delicate texture and lighting effect of the lampshade combined with the minimalist frame give this unique square LED black modern outdoor pathway light a timeless appeal. The modern design stands out in contrast to the natural atmosphere and looks unique. It throws the light towards the ground so that your walkway or pathway may look more aesthetically pleasing. You can install multiple lights across your space to create a cozy oasis for evening gatherings.
-
Efficient performance: Produces a warm light without consuming too much energy
-
IP54 waterproof: You don€t need to worry about rain, snow, or harsh weather
-
Durable: High-quality stainless steel and acrylic material ensure long life
-
Warm white light:Its soft and warm light will not disturb your eyes
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Lawn Light |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Power: | 5W |
| Waterproof: | IP54 |
| Voltage: | 85-265V |
| Applicable Scene: | Villa, Lawn, Garden, Park, Square |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 4.41lb | |
| Size: 5.1'' Width x 5.1'' Depth x 23.6'' Height |
Original: $206.99
-70%$206.99
$62.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The delicate texture and lighting effect of the lampshade combined with the minimalist frame give this unique square LED black modern outdoor pathway light a timeless appeal. The modern design stands out in contrast to the natural atmosphere and looks unique. It throws the light towards the ground so that your walkway or pathway may look more aesthetically pleasing. You can install multiple lights across your space to create a cozy oasis for evening gatherings.
-
Efficient performance: Produces a warm light without consuming too much energy
-
IP54 waterproof: You don€t need to worry about rain, snow, or harsh weather
-
Durable: High-quality stainless steel and acrylic material ensure long life
-
Warm white light:Its soft and warm light will not disturb your eyes
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Lawn Light |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Power: | 5W |
| Waterproof: | IP54 |
| Voltage: | 85-265V |
| Applicable Scene: | Villa, Lawn, Garden, Park, Square |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 4.41lb | |
| Size: 5.1'' Width x 5.1'' Depth x 23.6'' Height |

















