Round Colorful RGB LED Waterproof Solar Modern Outdoor Lights Pool Lights Water Floating Light Pond Lamp

Round Colorful RGB LED Waterproof Solar Modern Outdoor Lights Pool Lights Water Floating Light Pond Lamp
ON/OFF
Remote
Solar
Dimmer
RGB
Make your pool look like a starry sky with these amazing round colorful RGB LED waterproof modern solar outdoor pool pond lights. Installing multiple lights in the middle of the water is only possible with its smart sensing technology. It can get charged during the day and turn on at night automatically. This brings unmatched convenience and ease of use. Moreover, you don't need to worry that they may be damaged by water, they are IP67 waterproof which ensures their safety and reliability in water and gives it a long life.
-
Remote controlled: Gives you an unmatched level of convenience and ease of use
-
Fun features: They come in 16 colors and have 4 auto color-changing models
-
8-Level brightness Adjustment: It helps you create any atmosphere you like
DETAILS
| Type: | Solar Outdoor Light |
| Lamp Color: | White |
| Waterproof: | IP67 |
| Light Source: | LED |
| Rated Power: | 2.5W |
| Switch: | Induction |
| Lighting: | 16 Colors, 4 Automatic Color Changing Modes, 8 Levels of Brightness Adjustment |
| Material: | PE Shell + ABS Wick Holder + Monocrystalline Silicon Solar Panel |
| Solar Panel: | 113mm, 5V, 1.1W, Monocrystalline Silicon |
| Battery: | 3.7V 2000mah |
| Charging Time: | About 10 Hours, Can Work Continuously for 8-10 Hours |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 9.8'': | |
| Weight: 1.10lb | |
| Size: 9.8'' Diameter x 2.6'' Height | |
| 12.6'': | |
| Weight: 1.10lb | |
| Size: 12.6'' Diameter x 2.6'' Height |
Original: $68.99
-70%$68.99
$20.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ON/OFF
Remote
Solar
Dimmer
RGB
Make your pool look like a starry sky with these amazing round colorful RGB LED waterproof modern solar outdoor pool pond lights. Installing multiple lights in the middle of the water is only possible with its smart sensing technology. It can get charged during the day and turn on at night automatically. This brings unmatched convenience and ease of use. Moreover, you don't need to worry that they may be damaged by water, they are IP67 waterproof which ensures their safety and reliability in water and gives it a long life.
-
Remote controlled: Gives you an unmatched level of convenience and ease of use
-
Fun features: They come in 16 colors and have 4 auto color-changing models
-
8-Level brightness Adjustment: It helps you create any atmosphere you like
DETAILS
| Type: | Solar Outdoor Light |
| Lamp Color: | White |
| Waterproof: | IP67 |
| Light Source: | LED |
| Rated Power: | 2.5W |
| Switch: | Induction |
| Lighting: | 16 Colors, 4 Automatic Color Changing Modes, 8 Levels of Brightness Adjustment |
| Material: | PE Shell + ABS Wick Holder + Monocrystalline Silicon Solar Panel |
| Solar Panel: | 113mm, 5V, 1.1W, Monocrystalline Silicon |
| Battery: | 3.7V 2000mah |
| Charging Time: | About 10 Hours, Can Work Continuously for 8-10 Hours |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 9.8'': | |
| Weight: 1.10lb | |
| Size: 9.8'' Diameter x 2.6'' Height | |
| 12.6'': | |
| Weight: 1.10lb | |
| Size: 12.6'' Diameter x 2.6'' Height |

















