Rectangular Frame Aluminum LED Black Nordic Duplex Stair Chandelier
Your search for the most minimalist yet unique decor accessory ends with this amazing 6 rectangular frames chandelier. The benefit of the multiple frames is that the chandelier looks attractive from all angles. Everyone will be looking at a different angle of this masterpiece. If you avoid bulky or overbearing accessories but don't want to compromise on noticeability, you can't go wrong with this masterpiece. It's a kind of design that you never get bored of.
-
Adjustable: You can adjust the height of this chandelier according to your preference.
-
Easy to install: Most of the parts are already assembled, so it's convenient to install
-
High-quality:It won't lose its shine or aesthetic appeal easily over time.
DETAILS
| Product Name: | Chandelier |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum, Silicone |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K), Stepless Dimming (3000K-6000K) |
| Power: | 230W/230W/336W |
| Stepless Dimming: | w/ Remote Control |
| Craft: | Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 215sq ft - 322sq ft |
| Applicable Scene: | Living Room, Duplex Staircase, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 39'': | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 24'' Width x 24'' Depth x 39'' Height | |
| 59'': | |
| Weight: 13.22lb | |
| Size: 24'' Width x 24'' Depth x 59'' Height | |
| 79'': | |
| Weight: 17.63lb | |
| Size: 24'' Width x 24'' Depth x 79'' Height | |
| Hanging Wire (All): 118'' (Adjustable) |
Original: $336.99
-70%$336.99
$101.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Your search for the most minimalist yet unique decor accessory ends with this amazing 6 rectangular frames chandelier. The benefit of the multiple frames is that the chandelier looks attractive from all angles. Everyone will be looking at a different angle of this masterpiece. If you avoid bulky or overbearing accessories but don't want to compromise on noticeability, you can't go wrong with this masterpiece. It's a kind of design that you never get bored of.
-
Adjustable: You can adjust the height of this chandelier according to your preference.
-
Easy to install: Most of the parts are already assembled, so it's convenient to install
-
High-quality:It won't lose its shine or aesthetic appeal easily over time.
DETAILS
| Product Name: | Chandelier |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Aluminum, Silicone |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | White (6000K), Warm White (3000K), Stepless Dimming (3000K-6000K) |
| Power: | 230W/230W/336W |
| Stepless Dimming: | w/ Remote Control |
| Craft: | Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 215sq ft - 322sq ft |
| Applicable Scene: | Living Room, Duplex Staircase, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 39'': | |
| Weight: 8.81lb | |
| Size: 24'' Width x 24'' Depth x 39'' Height | |
| 59'': | |
| Weight: 13.22lb | |
| Size: 24'' Width x 24'' Depth x 59'' Height | |
| 79'': | |
| Weight: 17.63lb | |
| Size: 24'' Width x 24'' Depth x 79'' Height | |
| Hanging Wire (All): 118'' (Adjustable) |









