Rectangular Strip Waterproof LED Black Modern Wall Lights
Leave a great first impression on your guests with these luxury rectangular outdoor lights. They simple yet attractive design enhances the aesthetic appeal of your exterior without over doing. They can give a modern yet timeless appeal to your home. No matter where you install them on your exterior, they are sure to catch your attention and draw tons of compliments. It is a kind of design that is time-tested and already loved by everyone, so you cant go wrong with it.
-
Versatile: Suitable for all kinds of spaces. It can complement any type of decor.
-
Strong and durable: High-quality material ensures that this amazing light lasts long
-
Value for money:It will be the best addition to your outdoor decor accessories.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Power: | 10W, 15W, 24W, 28W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (600K) |
| Craft: | Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Gate, Hotel, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 5.1'' Width x 3.1'' Depth x 17.7'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 3.96lb | |
| Size: 6.3'' Width x 3.9'' Depth x 23.6'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 6.3'' Width x 3.9'' Depth x 31.5'' Height | |
| Option 4: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 6.3'' Width x 3.9'' Depth x 39.4'' Height |
Original: $163.99
-70%$163.99
$49.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Leave a great first impression on your guests with these luxury rectangular outdoor lights. They simple yet attractive design enhances the aesthetic appeal of your exterior without over doing. They can give a modern yet timeless appeal to your home. No matter where you install them on your exterior, they are sure to catch your attention and draw tons of compliments. It is a kind of design that is time-tested and already loved by everyone, so you cant go wrong with it.
-
Versatile: Suitable for all kinds of spaces. It can complement any type of decor.
-
Strong and durable: High-quality material ensures that this amazing light lasts long
-
Value for money:It will be the best addition to your outdoor decor accessories.
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lights |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Power: | 10W, 15W, 24W, 28W |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (600K) |
| Craft: | Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Gate, Hotel, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 5.1'' Width x 3.1'' Depth x 17.7'' Height | |
| Option 2: | |
| Weight: 3.96lb | |
| Size: 6.3'' Width x 3.9'' Depth x 23.6'' Height | |
| Option 3: | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 6.3'' Width x 3.9'' Depth x 31.5'' Height | |
| Option 4: | |
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 6.3'' Width x 3.9'' Depth x 39.4'' Height |

















