Waves Fishbone Fish Skeleton Strip Stepless Dimming LED Nordic Chandelier Pendant Light
ON/OFF
Remote
Dimmer
Timer
If you are tired of traditional decor lights and chandeliers and want something sure to stand out, you are at the right place. This amazing fishbone skeleton chandelier pendant light is a perfect option for you. It looks different from all angles, so it's like getting the benefit of multiple decor items from just one piece. Its unique design makes it suitable for different areas of your home. Everyone will think it's an art piece until you turn it on.
-
Dimmable: The dimming feature allows you to create and customize the atmosphere.
-
Versatile: It can be suitable for the living room, dining room, kitchen, and everywhere else.
-
Always on trend: This masterpiece will never look outdated or out of trend.
The hanging chain length is adjustable (79")
DETAILS
| Product Name: | Chandelier |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black, White |
| Material: | Iron, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Power: | 50W/100W/150W/200W |
| Color Temperature: | Dimmale with Remote Control (3000K-6000K) |
| Dimmable Tips: | "Dimmable" can adjust the color temperatures and brightness by using a remote control. |
| Craft: | Painting, Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 86 sq ft - 269 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Living Room, Other |


WEIGHTS & DIMENSIONS
| 10-Light: | |
| Weight: 12.34lb | |
| Size: 20'' Width x 19'' Height | |
| 20-Light: | |
| Weight: 17.19lb | |
| Size: 38'' Width x 19'' Height | |
| 30-Light: | |
| Weight: 20.94lb | |
| Size: 59'' Width x 19'' Height | |
| 40-Light: | |
| Weight: 26.45lb | |
| Size: 79'' Width x 19'' Height | |
| Hanging Wire (All): 79'' (Adjustable) |

Original: $274.99
-70%$274.99
$82.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ON/OFF
Remote
Dimmer
Timer
If you are tired of traditional decor lights and chandeliers and want something sure to stand out, you are at the right place. This amazing fishbone skeleton chandelier pendant light is a perfect option for you. It looks different from all angles, so it's like getting the benefit of multiple decor items from just one piece. Its unique design makes it suitable for different areas of your home. Everyone will think it's an art piece until you turn it on.
-
Dimmable: The dimming feature allows you to create and customize the atmosphere.
-
Versatile: It can be suitable for the living room, dining room, kitchen, and everywhere else.
-
Always on trend: This masterpiece will never look outdated or out of trend.
The hanging chain length is adjustable (79")
DETAILS
| Product Name: | Chandelier |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Black, White |
| Material: | Iron, Acrylic |
| Light Source: | LED |
| Power: | 50W/100W/150W/200W |
| Color Temperature: | Dimmale with Remote Control (3000K-6000K) |
| Dimmable Tips: | "Dimmable" can adjust the color temperatures and brightness by using a remote control. |
| Craft: | Painting, Polishing, Grinding |
| Voltage: | 110V |
| Power Supply: | Hardwired |
| Applicable Space: | 86 sq ft - 269 sq ft |
| Applicable Scene: | Dining Room, Bar, Living Room, Other |


WEIGHTS & DIMENSIONS
| 10-Light: | |
| Weight: 12.34lb | |
| Size: 20'' Width x 19'' Height | |
| 20-Light: | |
| Weight: 17.19lb | |
| Size: 38'' Width x 19'' Height | |
| 30-Light: | |
| Weight: 20.94lb | |
| Size: 59'' Width x 19'' Height | |
| 40-Light: | |
| Weight: 26.45lb | |
| Size: 79'' Width x 19'' Height | |
| Hanging Wire (All): 79'' (Adjustable) |




















