
Waterproof LED Solar Multi-zoom Spot Light Landscape Lighting
ON/OFF
Solar
Dimmer
RGB
Effortlessly illuminate your outdoor oasis with the Waterproof Solar LED Multi-zoom Spot Light!
• Adjustable zoom lens for customizable lighting coverage
• Powered by the sun - no electricity or batteries required
• Weatherproof design for year-round, all-weather use
• Casts a warm, inviting glow across 21 square feet of space
Elevate the ambiance of your garden, patio, or lawn with this innovative solar-powered spotlight. Its advanced LED technology and multi-zoom lens allow you to create the perfect lighting to suit your needs, whether you're hosting a gathering or simply enjoying a quiet evening outdoors. With up to 12 hours of illumination per charge, this spotlight is the ideal solution for enhancing the beauty and functionality of your outdoor living spaces.
DETAILS
| Product Name: | Solar Spot Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS+PC |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), RGB |
| Battery: | 3.7V/2200MAH |
| Light Source: | LED |
| Charging Time: | 4.5-6Hours |
| Battery Life: | 8-10Hours(Full Charged) |
| How to use: | 1. Press and hold the power button to turn on. 2. Short Press to adjust the brightness. 3. Press again to turn off. |
| Power Supply: | Solar |
| Lighting Space: | 21 sq ft |
| Lighting Distance: | 118.11'' |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Lawn |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 2.20lb | |
| Size: 7.28'' Length x 3.94'' Width x 11.81'' Height |
Original: $97.99
-70%$97.99
$29.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ON/OFF
Solar
Dimmer
RGB
Effortlessly illuminate your outdoor oasis with the Waterproof Solar LED Multi-zoom Spot Light!
• Adjustable zoom lens for customizable lighting coverage
• Powered by the sun - no electricity or batteries required
• Weatherproof design for year-round, all-weather use
• Casts a warm, inviting glow across 21 square feet of space
Elevate the ambiance of your garden, patio, or lawn with this innovative solar-powered spotlight. Its advanced LED technology and multi-zoom lens allow you to create the perfect lighting to suit your needs, whether you're hosting a gathering or simply enjoying a quiet evening outdoors. With up to 12 hours of illumination per charge, this spotlight is the ideal solution for enhancing the beauty and functionality of your outdoor living spaces.
DETAILS
| Product Name: | Solar Spot Lights |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | ABS+PC |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), RGB |
| Battery: | 3.7V/2200MAH |
| Light Source: | LED |
| Charging Time: | 4.5-6Hours |
| Battery Life: | 8-10Hours(Full Charged) |
| How to use: | 1. Press and hold the power button to turn on. 2. Short Press to adjust the brightness. 3. Press again to turn off. |
| Power Supply: | Solar |
| Lighting Space: | 21 sq ft |
| Lighting Distance: | 118.11'' |
| Waterproof: | IP65 |
| Applicable Scene: | Villa, Garden, Lawn |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 2.20lb | |
| Size: 7.28'' Length x 3.94'' Width x 11.81'' Height |







