
Water Drop LED Waterproof Modern Standing Lawn Lights
ON/OFF
Remote
Solar
Dimmer
Timer
RGB
If you have decided to ditch traditional outdoor decor lights and go with something that can turn heads, drop jaws, and spark conversations, you are at the right place. These amazing waterdrop design LED lights tick all the boxes for that purpose. You will feel like you have the value of your investment whenever you listen to great compliments for this masterpiece from your friends and loved ones. They offer multiple modes of usage, including wiring, charging, and solar charging. You have the freedom to choose one or combine them.
-
Unmatched convenience: Give you unmatched convenience and multiple usage modes.
-
Versatile: These amazing lights are perfect for gardens, parties, festivals, and decoration
-
Waterproof: It will be safe from rain or snow because it offers excellent waterproof performance.
DETAILS
| Product Name: | LED Water Drop Floor Lamp |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Milky White |
| Material: | PE |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 5V/1A |
| Charging Time: | 4 - 6 Hours |
| Using Time: | 8 - 12 Hours |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Power Supply: | Hardwired, Battery or Solar |
| Note: | There are 3 options--hardwired, battery and solar for you to choose. |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 107 sq ft |
| Applicable Scene: | Indoor, Outdoor, Garden, Lawn, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 9.4'' Diameter x 31.5'' Height |
Original: $168.99
-70%$168.99
$50.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ON/OFF
Remote
Solar
Dimmer
Timer
RGB
If you have decided to ditch traditional outdoor decor lights and go with something that can turn heads, drop jaws, and spark conversations, you are at the right place. These amazing waterdrop design LED lights tick all the boxes for that purpose. You will feel like you have the value of your investment whenever you listen to great compliments for this masterpiece from your friends and loved ones. They offer multiple modes of usage, including wiring, charging, and solar charging. You have the freedom to choose one or combine them.
-
Unmatched convenience: Give you unmatched convenience and multiple usage modes.
-
Versatile: These amazing lights are perfect for gardens, parties, festivals, and decoration
-
Waterproof: It will be safe from rain or snow because it offers excellent waterproof performance.
DETAILS
| Product Name: | LED Water Drop Floor Lamp |
| Style: | Retro, Modern, Nordic |
| Lamp Color: | Milky White |
| Material: | PE |
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 5V/1A |
| Charging Time: | 4 - 6 Hours |
| Using Time: | 8 - 12 Hours |
| Waterproof: | IP65 |
| Voltage: | 110-220V |
| Power Supply: | Hardwired, Battery or Solar |
| Note: | There are 3 options--hardwired, battery and solar for you to choose. |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 107 sq ft |
| Applicable Scene: | Indoor, Outdoor, Garden, Lawn, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: 6.61lb | |
| Size: 9.4'' Diameter x 31.5'' Height |