
Rectangular Bubble Crystal Waterproof LED Modern Outdoor Wall Sconce
This stunning rectangular bubble crystal waterproof LED modern outdoor wall map will help you express your love for your home creatively. Its unique crystal bubble design gives it the feel of an extremely precious accessory. The way its bright light shines through the crystal material makes it look like a star in the sky. A decor light cant get more eye-catching than this. It can also be a wonderful gift for a loved one. It will remind them of you whenever they look at it. It will bring a new life to your evening gatherings.
-
Durable material: Features die-cast aluminum and premium crystal material
-
Waterproof: You don’t need to worry about rain, snow, or harsh weather
-
Stable light: Produces a bright and stable light without any flickering
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Die-cast Aluminum, Crystal |
| Color Temperature: | Warm White(3000K) |
| Light Source: | COB |
| Waterproof: | IP54 |
| Power: | 10W, 18W, 24W |
| Voltage: | 90-260V |
| Lighting Efficiency(lm/w): | 80 |
| Luminous Flux(lm): | 90 |
| Color Rendering Index: | (Ra)>90 |
| Power Supply: | Hardwired |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Yard, Villa, Garden |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Power: 10W | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.3'' Width x 3.3'' Depth x 14.6'' Height | |
| Option 2: | |
| Power: 18W | |
| Weight: 4.41lb | |
| Size: 5.7'' Width x 3.3'' Depth x 18.3'' Height | |
| Option 3: | |
| Power: 24W | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 6.7'' Width x 3.7'' Depth x 22.2'' Height |
Original: $182.99
-70%$182.99
$54.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stunning rectangular bubble crystal waterproof LED modern outdoor wall map will help you express your love for your home creatively. Its unique crystal bubble design gives it the feel of an extremely precious accessory. The way its bright light shines through the crystal material makes it look like a star in the sky. A decor light cant get more eye-catching than this. It can also be a wonderful gift for a loved one. It will remind them of you whenever they look at it. It will bring a new life to your evening gatherings.
-
Durable material: Features die-cast aluminum and premium crystal material
-
Waterproof: You don’t need to worry about rain, snow, or harsh weather
-
Stable light: Produces a bright and stable light without any flickering
DETAILS
| Product Name: | Outdoor Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Lamp Color: | Black |
| Material: | Die-cast Aluminum, Crystal |
| Color Temperature: | Warm White(3000K) |
| Light Source: | COB |
| Waterproof: | IP54 |
| Power: | 10W, 18W, 24W |
| Voltage: | 90-260V |
| Lighting Efficiency(lm/w): | 80 |
| Luminous Flux(lm): | 90 |
| Color Rendering Index: | (Ra)>90 |
| Power Supply: | Hardwired |
| Lamp Life (hours): | 50000 |
| Applicable Space: | 54 sq ft - 108 sq ft |
| Applicable Scene: | Yard, Villa, Garden |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Option 1: | |
| Power: 10W | |
| Weight: 3.31lb | |
| Size: 4.3'' Width x 3.3'' Depth x 14.6'' Height | |
| Option 2: | |
| Power: 18W | |
| Weight: 4.41lb | |
| Size: 5.7'' Width x 3.3'' Depth x 18.3'' Height | |
| Option 3: | |
| Power: 24W | |
| Weight: 5.51lb | |
| Size: 6.7'' Width x 3.7'' Depth x 22.2'' Height |















